Te 25 lat Polski w NATO to jest wielka transformacja Wojska Polskiego, to jest wielkie dokonanie przez tych, którzy dowodzą i służą. - powiedział wicepremier Władysław Kosiniak – Kamysz, Minister Obrony Narodowej

Już od 25 lat Polska jest cenionym członkiem NATO, taka rocznica skłania do refleksji. Był to bez wątpienia czas dynamicznego rozwoju, budowania silnej pozycji w Europie i Sojuszu, ale przede wszystkim wytężonej służby polskiego Żołnierza.

W centralnych obchodach 25. wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz kadra dowódcza SZ RP. W trakcie tego wydarzenia wicepremier Władysław Kosiniak – Kamysz, Minister Obrony Narodowej  wyróżnił jednostki wojskowe za wzorowe wypełnianie zobowiązań sojuszniczych. Dyplomy uznania odebrali dowódcy jednostek: Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, 3 Flotylli Okrętów, 6. Brygady Powietrznodesantowej, 10. Brygady Kawalerii Pancernej, 12. Brygady Zmechanizowanej, 15. Brygady Zmechanizowanej, 17 Brygady Zmechanizowanej, 20. Brygady Zmechanizowanej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, JW GROM i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Spółka AMW Invest z dumą realizuje projekty wzmacniające wschodnia flankę NATO.  W ostatnim czasie opracowaliśmy wiele projektów specjalistycznych budynków wojskowych, w tym unikalnych, jak projekt całej infrastruktury wojskowej dla eskadry wielozadaniowych samolotów 5 generacji F-35, centrum sportowe dla wojsk polskich i amerykańskich, strefy hangarowe, czy nowoczesne magazyny amunicji. Cieszymy się także, że wśród wyróżnionych przez Ministra Obrony Narodowej są odbiorcy i użytkownicy naszych projektów.

Projektowanie dla Rzeczypospolitej to nie tylko nasza misja, ale przede wszystkim chluba i ogromna satysfakcja!