Czy wiesz jak zaprojektować schron? My wiemy! Ale ciągłego doskonalenia, szkoleń i warsztatów nigdy zbyt wiele 😉
6 czerwca na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się I Warsztaty Techniki Schronowej SCHRONTECH 24, w ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Zarządzanie Kryzysowe - Ochrona Ludności - Ratownictwo” - ZK-OL-RAT Warszawa 2024.
AMW Invest było partnerem warsztatów, a nich mieliśmy przyjemność posłuchać wykładów czołowych polskich specjalistów z zakresu budownictwa ochronnego. Nie zabrakło także zagranicznych gości jak Jyrki Ronkainen, który opowiadał o nowych standardach konstrukcji ochronnych w oparciu o ISO 22359, czy czy Arto Kaikkola, który referował jak Finlandia radzi sobie z modernizacją starych obiektów ochronnych i jak wykorzystuje obiekty użyteczności publicznej (baseny/siłownie) jako schrony na wypadek zagrożenia. W ramach konferencji mogliśmy się także zapoznać się z wytycznymi technicznymi zasad doboru drzwi w budowlach ochronnych - pierwszym tego rodzaju dokumentem w naszym kraju, opracowanym przez SIBO.
AMW Invest było licznie reprezentowane przez swoich najlepszych architektów, co niezwykle cieszy, gdyż po referatach był czas na ciekawe dyskusje plenarne i rozmowy kuluarowe, a podczas samych warsztatów mieliśmy okazję obejrzeć ekspozycje zaproszonych firm, a swoje stoisko miała także spółka AMW Invest.
Podczas warsztatów referat wygłosił także Prezes Zarządu AMW Invest mgr inż. arch. Paweł Kurtyka pt. "Przykłady realizacji nowoczesnych budowli ochronnych dla SZ RP". Referat został oparty na przykładzie trwających, jak i już zrealizowanych przez nas projektów, dzięki czemu
Uczestnicy mogli także dzięki temu przekonać się praca dla wojska to ogromna satysfakcja, ale niejednokrotnie także masa niestandardowych wyzwań. AMW Invest jako Wojskowe Biuro Projektowe z takimi wyzwaniami jest oswojone i nie są nam straszne, bowiem nie od dziś „Projektujemy dla Rzeczpospolitej” to nasze hasło.
Dziękujemy Organizatorom, Instytut Budownictwa Ochronnego, Wojskowa Akademia Techniczna oraz International Association of Protective Structures, a przede wszystkim Uczestnikom za udział w warsztatach i mamy nadzieję do zobaczenia w kolejnej edycji!